Co mozna zrobic z batata?

Co mozna zrobic z batata?

Znajomy popełnił kebaby z kurczaka, według organizowania kostek piersi kurczaka i marynowanie je przez co najmniej pół godziny w mieszaninie 1/4 szklanki jogurtu naturalnego, sok z 1 cytryny, solą i pieprzem do smaku, 2 lub 3 porozbijane ząbki czosnku i 1/2 łyżeczki suszonych koper. Była lamentować, że aby to danie, jak będzie miała w swoim kraju, będzie musiała dodaną sumak.aktówki Odpowiedziałem, że ja po prostu się mieć pewne. Nie znając kwoty będzie musiała, przywiozłem ją o jedną czwartą szklanki wartości. Rzuciła całą kwotę do marynaty. Po marynowanie, ona gwintowane kurczaka na szaszłyki z grilla na żądaną doneness. Te kebaby były naprawdę doskonałe w smaku.

Innym zastosowaniem jest w mieszance przypraw zwanej Zahtar, Zaatar lub Zatar. Ponieważ jest to mieszanina Middle Eastern wykonane z West gatunków azjatyckich majeranku ogół niedostępne poza regionem, podstawienie jest tymianku lub oregano, dla amerykańskich kucharzy. Wskaźniki różnią się od receptury receptury.

Zahtar

4 łyżki mielony sumaka

2 do 4 łyżki surowe nasiona sezamu

1 do 2 łyżek każdy suszonego oregano, tymianek i majeranek lub.

1 łyżeczka soli

Nasiona sezamu można pozostawić surowe lub lekko tosty na suchej patelni, stale mieszając, aż zaczną pukać. Natychmiast zdjąć z ognia i wylać na talerz do ostygnięcia, ponieważ będą one nadal upiec się ciepło. Zmielić razem wszystkie składniki w suplementy na pamięć moździerzu lub w młynku do przypraw i przechowywać w szczelnie zamkniętym szklanym słoju w chłodnym i ciemnym miejscu przez okres do 3 miesięcy.

Jest to bardzo prosty przepis, z wielu możliwych wariantów. Niektórzy używają wyłącznie tymianek, oregano lub bez majeranku. Niektórzy używają tylko oregano. Niektórzy używają soli w mieszaninie, a niektóre dodać paprykę, a niektórzy nie używają soli lub pieprzu. Inne przepisy zawierają przyprawy takie jak kolendra.
Artykuł napisany przez: